Iirimaa

Ireland

Hetkel on Iirimaa üks juhtivamaid sihtkohti välismaisel haridusmaastikul. Üheskoos Suurbritanniaga on Iirimaal pikaajaline traditsioon haridusepakkujana ning uhkust tuntakse selliste institutsioonide üle nagu Trinity College või Corki ülikool. Lisaks on õppimine Iirimaal ka tunduvalt odavam kui näiteks Inglismaal. Oma pika ajaloo tõttu haridusepakkujana on Iirimaal omandatud diplomid tunnustatud üle kogu maailma.

Iirimaa haridussüsteem koosneb kolmest tasemest: põhikool (Primary) 6 aastat, keskkool 5-6 aastat ja 3. tase, mis pakub suurepäraseid võimalusi kutse ja tehnilise koolituse ning kraadi omandamiseks. Koolikohustus on määratud 6-15-aastastele lastele ning koolis käimine on tasuta.

Keskkool Iirimaal koosneb kolmest tasemest:

1) Esimene tsükkel (Junior) kestab 3 aastat. Reeglina õpitakse põhiaineid nagu inglise ja vana-iiri keel ning matemaatika.

2) Teine tsükkel (Transition Year) kestab 1 aasta.

3) Kolmas tsükkel (Senior Cycle) kestab 2 aastat.

 

Iirimaa keskkooli lõputunnistus on tunnustatud kõikides Euroopa riikides ja ka Ameerika Ühendriikides, Austraalias ning Uus-Meremaal.

Iirimaa kõrgharidussüsteem on väga mitmekesine ja koosneb tehnoloogiainstituutidest, õpetajakoolituse kolledžitest ja eraõiguslikest sõltumatutest kolledžitest. Õpingute kestvus bakalaureuseastmes on tavaliselt 3-4 aastat.

Vastuvõtutingimused välisüliõpilastele määrab iga kõrgkool eraldi ja need põhinevad peamiselt koduriigi lõputunnistusel ja inglise keele tasemel.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi