Taani

Taani haridussüsteem võimaldab omandada rahvusvaheliselt tunnustatud kvalifikatsiooni või lisada punkte juba omandatud kraadile, mis ei pea olema tehtud Taanis. Taanil on väga palju pakkuda just välisüliõpilastele ning kõik Taani kõrgkoolid võtavad vastu tudengeid üle kogu maailma.

Taani haridussüsteem on riiklikult kontrollitud, seega on ka haridust puudutav reeglistik paika pandud valituse poolt ning juhitud Haridusministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi poolt.

Seadus määrab koolikohustuse lastele vanuses 7-16 eluaastat ning õpe on tasuta. Põhikooli nimetatakse Taanis ’’den Danske Folkeskole’’. See algab lasteaiast ja lõppeb 10. klassiga.

Kõrgharidus Taanis

Kõrgharidussüsteem Taanis on jagatud kahte sektorisse:

1) Ülikoolisektor

2) Kolledžisektor

Ülikoolisektor

Ülikoolisektor koosneb 12 ülikoolist, millest mõned koosnevad mitmest osakonnast, samal ajal kui teised on spetsialiseerunud valdkondadele nagu ehitus, veterinaaria, haridus, agronoomia, farmaatsia ja äri. Lisaks on Taanis 13 institutsiooni, mis õpetavad arhitektuuri, kunsti, muusikat ja muud.

Õpe sellistes institutsioonides on keskendunud uurimustöödele, mis on fundamentaalseks printsiibiks kõigile ülikoolidele. Ülikoolisektor koosneb ainult nendest kõrgkoolidest, mille erialade valik on mitmekesine ning mis pakuvad erinevaid kraade kuni doktorantuurini välja.

Kolledžisektor

Kolledžisektor hõlmab 100 spetsialiseerunud kõrghariduse institutsiooni, mis pakuvad professionaalselt orienteeritud programme.

Peamiselt on kolledžites võimalik omandada bakalaureusekraadi.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi