Audentese koolAudentese kool on üks vanimaid ning pikemate kogemustega erakoole Tallinnas.

Enam kui 15 aastat on Audentese kool olnud ajendatud ideest, et hea kool peab oma õpilastele suutma pakkuda kvaliteetset haridust, personaalset lähenemist ning ulatuslikke arenemisvõimalusi.

Nad usuvad, et uuenduslik ja õpilasele keskenduv õppemeetod toetab positiivset lähenemist õppimisele. Nende motiveeritud ning kvalifitseeritud õpetajad nii Eestist kui välismaalt teevad kindlaks, et iga õpilane saab arendada oma oskusi turvalises õppekeskkonnas.

 Audentes Fortuna Juvat - saatus soosib julgeid!

Audentese kooli moto on Fortuna Juvat - saatus soosib julgeid. Seda ütles Rooma luuletaja Vergilius. Vapraid ja riskevõtvaid inimesi on alati vaja, nad on hinnatud sõltumata ajastust ning see on ka põhjus, miks "saatus soosib julgeid" on saanud Audentese motoks. Julgus ja riskivalmidus on samuti IB programmi õpilaste omadused ning see on ka üks põhjustest, miks IB õpilased on hiljem väga hinnatud ülikoolide ning tööandjate poolt üle maailma.

Audentese kool asub väikeses ja hubases koolimajas kaasaegses ülikoolilinnakus. Nad tagavad, et kooli territoorium oleks laste jaoks ohutu ning et nende koolipäevad mööduksid positiivselt ning turvaliselt.

 Suurepärased sportimisvõimalused

Audentese koolil on ka suurepärased sportimisvõimalused: parimad Läänemere piirkonnas. Neid kasutavad mitte ainult õpilased, vaid ka Eesti tippsportlased. Spordikompleks koosneb kahest pallimängude saalist, maadluse ja judo saalist, tennisehallist, akrobaatikamajast, kergejõustiku sisehallist ning välistaadiumist. Samuti asub kooli territooriumil Audentese spordikeskus, kus toimub rohkelt erinevaid rühmatreeninguid, 600 m2 jõusaal, squashisaal ning bassein.

 Õpilaselu

Audentesel on ka majutuses ulatuslikud võimalused, et õpilased saaksid õppida ning praktiseerida kunsti, muusikat, fotograafiat ning muid huvitegevusi pärast tunde. Samuti on koolil mitmeid huvitavaid traditsioone, mida kõik õpilased alati pikisilmi ootavad.

 Mis on IB Diploma programm?

IB Diploma programm on nõudliku õppekavaga programm, mida õpetatakse inglise, prantsuse ja/või hispaania keeles. Programm viib õpilased lõpueksamite ning kvalifikatsioonide eduka lõpetamiseni ning suunab nad tippülikoolidesse üle kogu maailma. IB Diploma programm on suunatud eelkõige õpilastele vanuses 16-19.

Kaheaastane õppekava on range ning intellektuaalselt siduv ja soodustab arengut läbi mitmete erinevate ainete õppekavade samal ajal tõstes rahvusvahelist perspektiivi.

IB Diploma õpilastelt nõutakse samuti loovuse, tegevuse ning individuaalsete uurimustööde kaasamist erinevatesse projektidesse ning õppetöödesse terve IB programmi vältel.

 Miks IB Audenteses?

 •          kvalifitseeritud rahvusvaheliste kogemustega õpetajad nii Eestist kui välismaalt
 •          õpilaskandidaadid erinevatest maailma riikidest kohalike ning välisõpilaste segunemine
 •          huvitavad teemad erinevate huvidega õpilastele
 •          madalam õppemaks kui teistes IB koolides välismaal
 •          stipendiumivõimalus
 •          värskelt renoveeritud koolimaja koos uhiuue teaduslaboriga, raamatukogu ning klassiruumidega on mõeldud spetsiaalselt IB õpilastele
 •          majutusvõimalus õpilaste ühiselamus
 •          suurepärased sportimisvõimalused
   

Kursused

IB Diploma programmi õpilased õpivad kuus kursust kas kõrgemal tasemel või tavatasemel. Et vastata IB määrustele, peab õpilane rahuldavalt sooritama ühe teema igast grupist:

 •        Keel A
 •        Inimesed ja ühiskond
 •        Matemaatika ja informaatika
 •        Eksperimentaalteadused
 •        Keel B
 •        Kunst/valikkursusLisaks peab õpilane vastama kõikidele nõuetele kolmes järgnevad kategoorias: TOK, CAS ja essee.

 

IB Diploma valikained 2013/2014

Grupp 1. Eesti keel: kirjandus, inglise keel: keel ja kirjandus

Grupp 2. Inglise keel B, vene keel, hispaania keel algajatele

Grupp 3. Ärindus, ajalugu, antropoloogia

Grupp 4. Füüsika, bioloogia, keemia

Grupp 5. Matemaatika SL, matemaatika HL

Grupp 6. MuusikaAllahindlused ja stipendiumid

Audentes pakub 6300 euro suurust stipendiumi õppeaastas, mis jagatakse õpilaste vahel ära. Kui kaks või enam last ühest perest käib Audentese koolis, on allahindlus 5% lapse pealt. Samuti on 5% allahindlus kui terve aasta õppemaks tasutakse ühe maksena.

 

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi