Magistriõpe

Magistriõpe on kõrghariduse teine aste, kuhu on oodatud bakalaureuse kraadi või rakenduslikku kõrgharidust omavad inimesed, kes soovivad süvendada erialaseid teadmisi ning kvalifikatsiooni. Magistrantuuri kestvus on 1-3 aastat olenevalt  valitud kraadist ja õppetöö vormist (magister, teadusmagister või uurimistööpõhine magister). Magistri õppekava koostamisel on arvestatud õppija vajadusega käia tööl. Õppida on võimalik nii osalise kui täiskoormusega, samuti kaugõppe vormis. Omandatud magistrikraad annab eelise tööturul, kuna tagab põhjalikud teadmised ning spetsialiseerumise valitud erialal.

Spestialiseerumisalade valik on väga lai ja lõpetamisel saadavad diplomid on tunnustatud üle terve maailma. Loenguid viivad läbi oma ala professionaalid, kes kuuluvad suurettevõtete koosseisu ja tegelevad aktiivselt ning pikaajaliselt õpetatava erialaga.  Magistriõpe on tasuline, õppeaasta hinnad olenevad valitud ülikoolist ning erialast. Võimalik on taotleda erinevaid  stipendiume, mis olenevalt koolist katavad ära teatud osa õppemaksust.

Kandideerimistingimused on erialast ja ülikoolist olenevalt erinevad. Arvesse võetakse bakalauruse kraadi tulemusi, töökogemust ning motivatsiooni. Kes eelnevalt inglise keeles õppinud pole peab läbima IELTS testi, et tõendada oma piisavat keeleoskust magistrantuuris õppimiseks.

Tähtajad kandideerimiseks on iga ülikooli puhul erinevad.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi