MEIE AADRESS

Tallinn: Tuukri põik 10-16, Tallinn 10120

OLEME AVATUD
KONTAKT

info@bellnor.ee

+372 660 9606

Created by Bellnor OÜ

HOLLAND

Milline näeb elu välja Hollandis?

Holland on viimaste aastate jooksul muutunud väga populaarseks üliõpilaste seas. Miks see nii on? Muidugi sellepärast, et...

  • võimalus on õppida 560 erinevas programmis mis on suunatud rahvusvahelistele õpilastele. Esimene riik maailmas, kus hakati õpetama lisaks Hollandi keelele ka Inglise keeles. 

  • Suurepärased õppejõud ning võimalused. Hollandis omandatud haridust peetakse üheks parimaks maailmas. 

  • Hollandi koolisüsteem paneb suure fookuse praktilisele tööle ning probleemide lahendamise oskusele. Õpilased lahendavad reaalseid erialaseid probleeme koos mentorite abiga. 

  • Väga multikultuurne õpe. Õpilasi on kokku tulnud üle kogu maailma. 

Millised on kulutused Hollandis elades?

  • Haridus Hollandis maksab tunduvalt vähem kui Inglismaal. Õppemaks ühes aastas on 2006€. Samuti on olemas erinevad soodustused õpilastele, kes tulevad Euroopa Liidust. Näiteks on esimesel aastal õppemaks 50% soodsam.

  • Õpilased elavad üldjuhul ühiselamutes. Paljud ülikoolid on aga reserveerinud hotellidest tubasid või üüripindasid õpilastele, kes ühiselamus elada siiski ei soovi. Ühika hinnad algavad 300€. Samuti on võimalus rentida teiste õpilastega üüripinda, kuid hinda see oluliselt ei mõjuta.

  • Parim viis liikumiseks on troll, buss või rong. Mõndades linnades on ka metroo. Väiksemates linnades sõidavad õpilased jalgrattaga. Jalgrataste jaoks on ülikoolis ka eraldi parklad.

  • Toit Hollandis kallis pole ning hinnad  on Eestiga üsna sarnased. 

Millised näevad välja õpingud Hollandis?

Tavaliselt ülikoolid eraldi sisseastumiskatseid ei korralda. Õpilased peavad suutma tõestada, et neil on piisavalt hea inglise keel, et õppida sealses koolisüsteemis ning samuti vaatavad nad sinu lõputunnistusel olevaid hindeid. Õppetöö algab septembris. On hea kui saad Hollandisse kolida veidi varem ning sealse eluga harjuda. Tavaliselt kestab õpe 3-4 aastat ning osa sellest on võimalus veeta ka teises riigis tehes näiteks praktikat või õppides mõnes Erasmus + programmis. 

Hollandis töö leidimine pole keeruline ning tavaliselt saavad kõik üliõpilased selleks loa oma ülikoolilt.