MEIE AADRESS

Tallinn: Tuukri põik 10-16, Tallinn 10120

OLEME AVATUD
KONTAKT

info@bellnor.ee

+372 660 9606

Created by Bellnor OÜ

INGLISMAA

Milline näeb välja elu Inglismaal?

Inglased on oma olemuselt väga viisakad ning käituvad võõrastega äärmiselt hästi. Näiteks kui Inglane astub teisele jala peale, siis vabandab esimesena see, kelle jalale astuti. Harjumused, mis meile tunduvad esmapilgul veidrad on tihti kerged külge jääma.

Igas olukorras rahulikuks jäämine ning kannatlikkus on Inglastele omased iseloomujooned. Inglased armastavad rahulikke ja väiksemaid linnu elamiseks. 

Kas sa teadsid, et...

  • Viimased 20 aastat on Inglismaa olnud kõige populaarsem riik õppimiseks Eurooplaste seas. Iga aasta kasvad rahvusvaheliste õpilaste arv. 

  • Kuna rahvusvahelisi õpilasi on palju tunned sa ent ruttu nagu kodus.

  • Õpilased, kes elavad Euroopa Liidus, ei pea taotlema Inglismaal elamiseks viisat ning neile kehtivad samad õiguslikud tingimused nagu kohalikelegi. 

Kuidas Inglismaale saada?

Inglismaale lendamine on tänapäeval väga lihtsaks tehtud. Enamus lennufirmasid pakuvad otselende suurematesse Inglismaa linnadesse. Samuti on piletihinnad väga mõistlikud ja taskukohased. Näiteks algavad odavlennufirmade nagu EasyJet, RyanAir, AirBaltic jne üheotsa piletid koguni 19€.

Kui kallis on elada Inglismaal?

Ühistransport ning eluaseme kulud on Inglismaal kõige kallimas. Hinnad on erinevad regiooniti. Londonis on tavaliselt korteri üüri 100-150 naela kallim, kui teistes linnades. Keskmine üürikulu väljaspool Londonit on 300-350 naela kuus.

Ühikas elamine on kallim kui korteri üürimine. Põhjus on selles, et kinnisvara ettevõtted omavad ühikaid ning rendivad neid välja juba kõige vajalikuga. Tihti on need ka väga uued ning kõikidele eurostandarditele vastavad. On oluline, et kui tahad korterit üürida, siis on oluline, et sul oleks kohe olemas ka tagatisraha, mis on tavaliselt ühe kuu üürisumma suurune. 

Toit on Inglismaal sama kallis kui enamike Euroopa linnades. Keskmiselt maksab ühistransport ühes kuus 60 naela aga õpilasel on erinevad soodustused. Rahvusvahelistel liinidel (bussid ja trammid) on tark pilet ette broneerida ning sellisel juhul võid säästa 30-50%.

Kust ma saan vajadusel abi?

Kui sul on tekkinud probleeme või muresid, siis on sul võimalus pöörduda alati oma ülikooli poole. Igas ülikoolis on olemas rahvusvaheliste õpilaste jaoks oma osakond. Kui sul on küsimusi oma õpingute kohta saad sa minna nõustaja juurde. Ülikooli aitavad tihti õpilastel leida erialast tööd. Rohkem saad informatsiooni oma ülikoolis asuvast karjäärinõustamiskeskusest. Samuti saad sa nende kaudu taotleda erinevaid riigipoolseid toetusi.

Meditsiinilist abi ülikool aga ei paku. Igal õpilasel tuleb leida endale isiklik perearst. Selleks, et perearsti leida peab sul olema üliõpilaskaart ning koopia üürilepingust. Sul on õigus saada arstiabi samadel tingimustel nagu kohalikel elanikelgi. 

Millised näevad välja õpingud ülikoolis?

 

Õpingud algavad tavaliselt septembri keskel sissejuhatava nädalaga. Esimsel nädalal registreeritakse õpilased, sulle tutvustatakse ülikooli ning linna. Saad tutvuda kohaliku eluga ning harjuda uue elukorraldusega. 

 

Tavaliselt on nädalas kool, vaid 3-4 päeval olenevalt valitud moodulist. Tavaliste loengute kõrval on palju ka meeskonnatöid. Näiteks toimuvad erinevatel teemadel disskussioonid, tehakse presentatsioone või lahendatakse probleeme päris elust. Õpetajad suhtuvad rahvusvahelistesse tudengitesse väga hästi. 

 

Kuna ülikooliõpingud jätavad sulle ka piisavalt vaba aega, siis saad sa seda aega kasutada ära, et käia tööl ning teenida veidi taskuraha. Tavaliselt leiavad tudengid tööd klienditeenindajana sest töögraafikut saab kombineerida loengutega.