top of page
  • Bellnor

Avely: Creative Business õpingutest Breda ülikoolis


Miks otsustasid minna õppima välismaale?


Välismaal õppimine oli minu jaoks alati olnud midagi sellist, millest olen unistanud, kuid arvasin alati, et see ei ole minu jaoks. Ma olen alati lugu pidanud inimestest oma tutvusringkonnas, kes on julgenud välismaale õppima minna, sest arvasin, et mina ei saaks sellega hakkama. Vaadates aga Eesti ülikoole, ei leidnud ma sealt midagi, mis oleks mulle tõsiselt meeldinud ja mida oleksin soovinud rohkem õppida. Seega otsustasin pöörduda Bellnori poole. Võtsin osa infotunnist ning olin kohe huvitatud rohkem teada saama võimalustest Hollandis või Inglismaal õppimisest. Võtsin osa konsultatsioonist ning selle käigus mõistsin, et Creative Business Breda University of Applied Sciences’is, Hollandis oli eriala, mida sooviksin rohkem õppida.


"Eriala on väga lai ja katab pea kõiki meedia valdkondi. Näiteks saab, lisaks paljudele teistele valdkondadele, kogeda lasteraamatu kirjutamist, lühifilmi valmistamist ja fotode töötlemist."

Soovitaksingi seda eriala sellistele õpilastele nagu mina, kes on üldiselt huvitatud meediast, kuid ei tea millist valdkonda süvenenumalt õppida.


Samuti meeldib mulle isiklikult väga reisida ning Creative Business õpilastel on ka teisel või kolmandal õppeaastal võimalus minna omakorda välismaale praktikale või vahetussemestrile. Seega saavad noored kogeda elu ka teistes riikides/ kultuurides. Kuna Holland asub põhiliselt Euroopa keskmes, on siit ka lihtne ja odav reisida rongi või lennukiga läheduses asuvatesse riikidesse nagu Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa ja Inglismaa.


Mis on olnud kõige üllatavaim asi ülikoolis?


Üks kõige üllatavaim asi ülikoolis minu jaoks, on kindlasti see, et õppejõudude poole pöördutakse eesnimede pidi. Olin harjunud sellega, et Eestis on viisakas kutsuda õpetajaid perekonnanimedega, kuid Hollandis on see just vastupidi. Kuid tänu sellele on minu arust ka lihtsam õppejõududega suhelda ja neilt abi paluda kui see on vajalik.


Mis on sinu lemmik loeng/ õppeaine? Miks?


Siiani on mu lemmikuteks õppeaineteks Introduction to Media and Entertainment, kus saime uurida ja rohkem teada erinevate meedia valdkondade kohta nagu muusika, mängud ja televisioon. Kuna ma olengi väga huvitatud meediast üldiselt, oli see aine minu jaoks ülimalt põnev ning mulle meeldis iga tund selle valdkonna kohta midagi uut teada saada. Teiseks lemmikuks õppeaineks on Media Literacy, kus terve kursus koosneb vabalt valitud filmi analüüsist. Samuti on meil loengud, kus räägitakse aspektidest, mis on filmi valmimiseks vajalikud näiteks kaameratöö, valgustus ja produktsioon.


Kindlasti muudavad aine toredaks ka õppejõud ise, kes on entusiastlikud ja tahavad jagada õpilastele neid teadmisi, mida nad on juba ise omandanud. Leian, et Breda University of Applied Sciences’is on palju selliseid õpetajaid, kes armastavad seda mida nad teevad ning motiveerivad õpilasi tundidest osa võtma.39 views0 comments

Comments


bottom of page