top of page
  • Bellnor

JOHANNES: Ülikooliõpingutest Amsterdamis


Johannes alustas sügisel õpinguid Amsterdami ülikoolis Business Administration erialal. Loe lähemalt tema kogemusest Hollandis ning saa teada, mis on olnud kõige üllatavam asi ülikooliõpingute jooksul.


1. Miks otsustasid õppima minna välismaale?


Minu otsus minna välismaale õppima tuli peamiselt kahe põhjuse tõttu. Esimene põhjus oli lihtsalt see, et mul on võimalus ja vabadus seda teha ja ei tohiks sellisest võimalusest loobuda. Selle põhjuse peamine rõhutaja oli mu isa, kes pidevalt mainis, et teine Euroopa riik on maksimaalselt 3 tunni kaugusel ja meile Eurooplasetele Euroopa Liidus on mitmed majanduslikud asjad palju kergemad kui mujalt tulijatele (soodne õppemaks, viisa pole vajalik, töökoht jpm.)


Teine põhjus seisnes selles, et ma olin kaotanud huvi Eestis õpingute jätkamise vastu. Ma olin õppinud ühes koolis samade inimestega tervelt 12 aastat ja teadsin, et kui jätkan Eestis, siis väga palju mu ümber ei muutu ning seda ma ei soovinud. Siinkohal ma ei väida, et inimestel oli midagi viga ja, et ülikooli õpe Eestis on halb - vastupidi, kuid ma ei näinud ennast olemas täielikult motiveeritud ja “isu täis” kui ma oleksin Eestisse jäänud. Ühtlasi, ei pakutud Eestis sellist õpet, mille taolist ma soovisin. TTÜ pakub midagi sarnast, kuid kui ma käisin nende tudengivarju programmil külas, sain aru, et see pole ikka päris see.2. Mis on olnud kõige üllatavam asi ülikoolis?


Siiamaani on olnud mu jaoks kõige üllatavam ilmselt fokuseeritud õppeviis, milleks siis minu puhul on majandus-juhtimis-alane õpe. Olles eelnevad 12 õppeaastat tegelenud ainetega alates bioloogiast kuni kunstiajalooni, pole ma kunagi tundunud end pühendun mingile konkreetsele suunale (isegi siis, kui tegin gümnaasiumis 3 aastat majandussuunalist õpet). Õppides nüüd midagi, mis mind huvitab ja motiveerib ning tehes seda väga detailselt ja üksikasjalikult, on see olnud tõeliselt üllatav uus kogemus.3. Mis on sinu lemmik loeng? Miks?


Siiamaani on minu lemmikuks loenguks olnud “Strategy and Organisation”. Esimeseks põhjuseks on see, et mind on pikemat aega huvitanud teoreetilisem pool, et kuidas ettevõtted ja firmad töötavad ja milliseid otsuseid nad mingite konkreetsete olukordade puhul võtavad. Selles aines ma õppisin mitmeid uusi termineid ja ka üleüldiselt tugevdasin enda arusaama juhtmise rolli osas. Teine põhjus miks see aine mulle meeldis oli õppejõu tõttu, kes oli tohutult toetav, noortepärane, kütkestava lähenemisega teemadesse ja lihtsalt karismaatiline õpetaja.


Johannese õppegrupp HollandisKui ka Sina soovid järgnevad aastad Hollandis õppida, siis tule välisõppe konsultatsioonile!

76 views0 comments

Comments


bottom of page