top of page
  • Bellnor

Milline näeb välja kandideerimisprotsess?

Milline see kandideerimisprotsess ülikooli siis täpselt välja näeb? Paljude õpilaste jaoks tundub see pikk ja keeruline protsess, kuid asju varakult ja õigeaegselt alustades ning aega varudes pole see üldse stressirohke, vaid pigem elevust tekitav ja huvitav.1. Vali välja eriala, ülikoolid ning võimalusel külasta neid.

Kõige olulisem on valida välja endale meelepärane eriala ning ülikoolid kuhu sa õppima sooviksid minna. Kui sa pole enda valikus kindel on alati hea konsulteerida asjatundjatega. Meil on Bellnoris selleks eraldi inimesed, kes aitavad Sind otsuste langetamisel meelsasti. Kui ülikoolid ja eriala välja valitud, siis võimalusel võiksid ka ülikoole külastada, et olla täiesti kindel oma valikus. 3-4 aastat uues riigis on pikk aeg ning, et otsust oleks lihtsam Sinul ja Sinu vanematel vastu võtta on hea käia ka koha peal.


2. Alusta registreerimisega läbi UCAS portaali

Läbi UCAS portaali saab kandideerida viite erinevasse ülikooli Inglismaal. Kandideerimiseks on kaks tähtaega. Esimeseks tähtajaks on 15. jaanuar 2020 ning teiseks ja viimaseks tähtajaks 30.06.2020. Registreerimisprotsessist saad lugeda meie eelmisest blogipostitusest SIIN. Lisaks sellele on meil toimumas UCAS maraton kogu detsembri ja jaanuari vältel. Kogu maratoni jooksul on Sul võimalus saada TASUTA abi registreerimisel UCAS süsteemis. UCAS maratoni kohta leiad rohkem infot SIIT.


3. Peale kandideerimist teeb ülikool Sulle pakkumise.

Juhul kui sinu tulemused sobivad ülikooli nõutud tulemustega teeb ülikool sulle pakkumise, et võtab sind vastu juhul kui kooli lõpetad registreerimistaotluses märgitud tulemustega. Lisaks sellele on võimalus ülikoolil teha sulle pakkumine, kus on lisa tingimused. Lisa tingimusteks võib olla näiteks inglise keele kõrgem tase.

Oluline on siinkohal meeles pidada, et enne pakkumise tegemist võib ülikool nõuda sinult ka lisa dokumente või intervjuul osalemist. Paljudel erialadel on kohustuslik näiteks portfooljo või siis intervjuu. Intervjuu saab tavaliselt teha kodus ning Inglismaale selleks minema ei pea.


4. Tee oma valik.

Peale ülikooli poolseid pakkumisi saad sa teha enda valiku. Valikud saad panna järjekorda ehk esimene, teine ja kolmas valik. Kui oled ülikoolivaliku teinud, saad hakata kandideerima üliõpilaselamusse ning taotlema õppelaenu.


5. Kinnita oma valik

Kinnita oma valik UCASes märgitud kuupäevaks ning pane end valmis õpingutes oma uues ülikoolis.


6. Alusa ülikooliõpinguid!


Selleks, et saada detailsem ülevaade kandideerimisprotsessist ning vastused tekkinud küsimustele soovitame sul tulla tasuta konsultatsioonile Bellnori kontorisse. Konsultatsioonile registreerimine käib läbi meie kodulehe või kirjutades info@bellnor.ee või meie Facebookis.


54 views0 comments

Comments


bottom of page