top of page
  • Bellnor

Näpunäited intervjuuks valmistumisel!

Mitte kõik õpilased ei pea läbima ülikooli sisseastumiseks intervjuud, kuid kui Sina oled üks neist, kellel intervjuu tulemas, siis saame Sulle anda mõned kasulikud näpunäited intervjuu edukaks läbimiseks ning ettevalmistuseks.Motivatsioonikiri


Võid kindel olla, et ülikool on enne intervjuud Sinu motivatsioonikirjaga tutvunud. Enne intervjuud loe uuesti läbi enda motivatsioonikiri ning ole valmis vastama küsimustele, mis võivad tekkida sinu motivatsioonikirja lugedes.


Sinust!


Ülikoolile meeldib Sind enne lõpliku otsuse tegemist tundma õppida. Tihti küsivad nad küsimusi nagu "räägi endast lähemalt", seega oleks hea enne intervjuud teha endale selgeks, mida sulle teha meeldib ning milline inimene sa oled.


Kõige olulisem on olla sina ise ning püsida enesekindel. Enesekindlus tuleb läbi harjutamise. Intervjuu on mõistlik läbi harjutada kas koos sõbra või pereliikmega, kes saab sulle vajadusel tagasisidet anda.


Lisaks sinu tugevustele võib ülikool uurida ka sinu nõrkuste kohta. Tea oma nõrkuseid, kuid oska ka neid parandada. Seega kui sinu nõrkuseks on ajaplaneerimine, siis maini ka, et viimasel ajal oled hakanud näiteks tegevusliste koostama, et kõik vajalik päevas tehtud saaks. Kõige olulisem on, et sa oskasid tuua näiteid ning luua seoseid.Hariduskäik


Tihti küsitakse küsimusi ka sinu varasema hariduse kohta näiteks milliseid eksameid sa oled otsustanud kevadel teha, mis on su lemmikained koolis ja miks. Kui räägid koolist, siis keskendu rohkem saavutustele ja huvidele, mitte õpetajatele ja tunnisisule.


Ülikool ja eriala


Kui ülikool teeb sulle pakkumise, siis tahavad nad olla 100% kindlad, et valid just neid. Selletõttu kasutavad nad intervjuud justkui "salarelvana", et näha, kas oled ikka neist huvitatud. Erinevaid küsimusi küsides teevad nad kindlaks, kas oled valinud neid varuvariandina või tahad kindlasti nende ülikoolis õppida.


Kui oled kindel, et antud ülikool ja eriala on just sulle kõige sobivam, siis tutvu õppekavaga, et näha, mis on need ained, mis just seda ülikooli sinu silmis kõrgele tõstavad. Samuti võta osa võimalusel avatud uste päevadest, need on tihti ka virtuaalsel kujul, et teada saada, mida tudengid koolist arvavad.


Oskused


Kindlasti küsivad nad ka sinu oskuste kohta ning mida sa oled juba teinud, et neid oskuseid endas arendada. Näiteks võivad nad küsida meeskonna- või suhtlemisoskuste kohta. Nende küsimuste juures on parim aeg rääkida huvitegevusest või mõnest muust koolivälisest tegevusest.


Tulevik


Ülikool tahab teada, millised on sinu tulevikuplaanid. Isegi kui sa veel päris kindel ei ole, mida sa peale ülikooli lõpetamist teha tahad, siis mõtle vastus sellele küsimusele kindlasti välja. Juhul, kui sa aga tõesti ei oska midagi vastata, siis võid mainida, et loodad, et ülikool aitab Sul oma tõelise kire ja kutsumuseni jõuda.


Kõige olulisem on, et sul oleks huvi ja kirg antud eriala vastu!


Kõige olulisem on aga praktiseerida!


Pea meeles, et vastuseid pähe õppida pole tarvis, sest sa ei taha endast muljet jätta kui robotist. Ole sina ise, valmistu ja naudi intervjuud!
Juhul kui sul on küsimusi intervjuu kohta või vajad abi mõne kandideerimisprotsessi puudutava küsimusega, siis võta meiega ühendust info@bellnor.ee


Kui sa veel ei ole ülikooli kandideerinud aga tahaksid sügisel kooliteekonda jätkata välismaal, siis kirjuta meile läbi meie kodulehe ning leiame koos sulle parima lahenduse!

171 views0 comments

Comentarios


bottom of page