• Bellnor

Esimesed kolm kuud Hollandis tudengina

Updated: May 27

Kerli alustas koos paljude teiste Eesti õpilastega sellel sügisel kooliteed Hollandis, valides õppimiseks Breda University of Applied Science.


Kohtun Kerliga päikselisel reede pärastlõunal Breda ülikooli campuses. Kerli on Bredas veetnud juba kolm kuud ning ta on väga rahul oma otsusega tulla Hollandisse ülikooli. Terve meie vestluse vältel on tal naeratus suul ning ta on õnnelik, et saab lõpuks ometi Eesti keeles pikemalt rääkida.


Kerli õpib Breda ülikoolid Tourism Managementi. Kui muidu on Breda ülikoolis rahvusvahelisi õpilasi palju, siis kuidagi on juhtunud nii, et tema kursusele on sattunud vaid neli. "Klassid on siin väikesed- meil on kümme klassi turisminduse õpilasi, kuid minu klassis õpib vaid 13 õpilast. Alguses oli väga harjumatu, sest õpilased rääkisid omavahel Hollandi keeles, kuid nüüd on nad juba harjunud, et lisaks neile on klassis ka mõni rahvusvaheline tudeng ning töökeeleks on inglise keel."Ülikoolis toimub õpe blokkide kaupa, see tähendab, et iga 5 nädala järel toimuvad arvestused. Ülikooli tulles oli väga harjumatu, et individuaalset tööd on hästi palju ja ise peab kogu aeg meeles pidama, et asjad õigeks ajaks tehtud saaks. Õppeprogrammis on palju grupitöid, mis on minu jaoks väga harjumatu. Kui ma oleksin Eestis teadnud, et grupitöid ja esitlusi nii palju on, siis poleks ma ilmselt Hollandisse ülikooli tulnudki. Eks iga algus on raske, kuid nüüdseks olen sellega harjunud. Grupitööd toimivad siin suurepäraselt ja kõik annavad võrdselt oma panuse.


Olles harjunud lõunaks Eestis sooja koolitoitu sööma oli alguses eriti veider, et kõikidel oma söök karbikesega kaasas on. Lisaks sellele elan esimest korda täiesti üksinda. Aega tuleb leida ka pesu pesemiseks, söögi tegemiseks ja koristamiseks, kõik täiskasvanute kohustused tuleb üle võtta. Mul on õpilaselamus oma tuba koos köögiga ning vannituba ja WC-d jagan koos teise tüdrukuga.


Kerli sõnul on tal Eestis olles sõbrad tulnud alati läbi trennide või huvitegevuse. Ülikoolid korraldavad alati aasta alguses sissejuhatava nädala ning tavaliselt leiavad kõik tudengid endale sõpruskonna esimese paari nädala jooksul. Klass on meil hästi kokkuhoidev ja teeme kõike koos. Tartus Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis käies oli meid klassis 36, kuid kõikidega ei jõua suhelda. Võrreldes Eesti kooliga on koostöö väiksema grupiga palju sujuvam ja kergem.Kerli sõnul meenutab Breda veidi Tartut. Linnas toimub kogu aeg midagi ning pidevalt on pidusid ja üritusi. Kui ilmad olid soojemad, siis toimusid pargis erinevad muusikaüritused. Breda on kindlasti üliõpilaste linn, sest kõik üritused ja asutused tahavad panustada üliõpilaste vaba aja tegevustesse.


Mõned soovitused uutele õpilastele, kes alustavad kooliteed Hollandis:


  • Kindlasti tule suve algul juba Hollandisse ja vali endale elamine välja. Isegi kui pead maksma mõned kuud ettemaksu ja sa korteris ei ela, siis on sul sügiseks olemas korralik koht, kus elada. Samuti soovitab ta saada koht õpilastele mõeldud elamutesse, mitte kolida võõra inimese juurde.

  • Ühistransport Hollandis on kallis ning kui kohalikud tudengid sõidavad ühistranspordiga tasuta, siis välistudengitele seda hüve ei ole. Näiteks ühe otsa pilet Amsterdami maksab umbes 20€. Kerli soovitab reisida koos Hollandlasest tudengiga sest, siis on sul võimalus saada oma pilet 40% soodsamalt.

  • Kooli tulles ära kohe tööle mine, sest kooli ja iseseisva eluga harjumine võtab omajagu aega ning tore on ainult õpingutele keskenduda, sest iseseisva töö maht on suur.

  • Hollandisse tulles pead arvestama, et elu on veidi kallim kui meie koduriigis Eestis, sest ka elatustase on kõrgem. Näiteks kulub Kerlil iga kuu elamise peale 600-700€, sealhulgas koolile 30-40€, mis sisaldab endas erinevaid õppekäike.

  • Kinopilet tudengile maksab 9,50€

  • Liitu ESN tudengiorganisatsiooniga, sest nad korraldavad hästi palju erinevaid üritusi. Aasta alguses saad teha endale kaardi ning mina näiteks käisin koos ESN-iga Hollandi reisil, sõitsime erinevad linnad läbi. Lisaks sellele korraldavad nad näiteks pubiõhtuid, pannkoogihommikuid, lauamänguõhtuid jne.Kui ka sina soovid oma ülikooliaastad Hollandis veeta, pane end kirja TASUTA konsultatsioonile meie veebilehel, Facebookis või kirjutades info@bellnor.ee

83 views
OUR ADDRESS

Tallinn: Tuukri põik 10-16, Tallinn 10120

WE ARE OPEN!
CONTACT

info@bellnor.ee

+372 660 9606

Created by Bellnor OÜ