• Bellnor

Sandra Sarv Breda University of Applied Science

Updated: May 27

Sandra õpib Breda ülikoolis Meedia ja meelelahutuse juhtimist (Media and Entertainment management). Otsus Hollandisse õppima minna tuli läbi pika kaalutluse koos poisssõbraga, kes on samuti Bredas õpilane. Hollandis paelus meid enim praktiline õppestiil ning pärast ülikooli külastamist otsustasime järgnevad aastad Bredas veta. Ülikoolikogemus Bredas on olnud üks parimaid ja suurimaid otsuseid minu elus. 


Esimese ülikooliaasta lõpus asusin tööle “student ambassadorina” ning tänu sellele kogemusele olen saanud ohtralt reisida. Olen külastanud mitu korda Eestit välisõppe messidel ning käinud mõned korrad Kreekas. Tavaliselt pikendan oma reise ning saan perega rohkem aega veeta või uues riigis omal käel ringi uudistada. Planeerin ka oma vabu päevi väga hoolikalt. Veetsin jõulud Pariisis, mis on ainult 4h autosõidu kaugusel. Käisin Šveitsis, Saksamaal ja Slovakkias puhkamas. Avastasin koos oma parima sõbrannaga tema kodumaad Rumeeniat. 
Kõige emotsionaalsem, vingem ja meeldejäävam kogemus oli aga hiljuti, kui käisime 40 õpilasega Inglismaal Bournemouthi ülikoolis TV stuudios ühte projekti ellu viimas. Olin TV show produtsent, juhtisin 20 liikmelist tiimi ning üheskoos tegime telesarja nimega Green-Up! Rohkem infot saad kodulehelt www.Bournemouthproductions.com.


Üliõpilasena näeb minu tavaline päev välja järgmine. Hommikul panen arvuti kotti, võtan kaasa paar puuvilja ning hüppan ratta selga. 15 minutit hiljem olen koolis ning suundun tundi. Tunnid algavad kella 9-10 hommikul ning kestavad neljani pärastlõunal. Tunniplaan on iga päev erinev ning tund koosneb erialastest loengutest terve kursusega ning praktilistest õpitubadest väiksemate gruppidega. Uhiuues ülikoolilinnakus on kaks kohvikut, kus saab koos sõpradega lõunatada ning muru peal päikest nautida.Spetsialiseerusin oma erialal audiovisuaalse produktsiooni suunale, kus saime välisklientidele erinevaid projekte välja mõelda. Näiteks tegime ühele kohalikule bändile muusikavideo, Türgi restoranile promovideo ning batuudikeskusele reeglitest õpetliku video. Mõnel päeval aga rendime koolist filmimisvarustuse ning sõidame projekti raames filmima, siis aga tegeleme videtöötlusega või naudime vaba päeva pargis iseseisvalt projektide kallal tööd tehes. Koolipäeva lõppedes on päike veel kõrgel ning on piisavalt aega meelelahutuseks. 

Tänu välisõppe kogemusele olen palju rohkem avatud ning mu mõttemaailm on väga palju laiemaks muutunud. Pärast esimese aasta filmianalüüsi loenguid ei suuda ma enam iialgi filme sama pilguga vaadata- nüüd mõtlen filme vaadates tegelaskujude loomisele, kaameratööle ning sellele kuidas see kõik loodud on. Olen väga uhke enda üle, et olen täna see inimene kes ma olen ning suudan endas neid muutusi märgata. Olen kindlasti palju julgem ning motiveeritum oma ideid ellu viima kui varem. Minu soovitus kõikidele noortele, kes soovivad välismaale õppima minna on, et olge julged ja tehke suuri otsuseid oma elus ning andke kõigele uuele vähemalt võimalus. Ärge lükake otsuseid ja tegusid edasi, olenemata sellest kui väiksed või suured need on ning leidke elus asju, mis panevad silma särama ning südame kiiremini tuksuma. Ärge unustage hoida ja tänada inimesi, kes on teile kallid, sest tänu neile on kõik elus palju kergem. 
Selleks, et alustada sügistest ülikooliõpinguid välismaal pane end kirja konsultatsioonile ning üheskoos leiame ka Sulle eriala, mis paneb südame kiiremini tuksuma ja silma särama.


Registreeri konsultatsioonile siin: https://et.bellnor.ee/consultation

224 views
OUR ADDRESS

Tallinn: Tuukri põik 10-16, Tallinn 10120

WE ARE OPEN!
CONTACT

info@bellnor.ee

+372 660 9606

Created by Bellnor OÜ